zvláštní poděkování
Volný.cz

Herci si zkrátili prázdniny, zlínské divadlo hraje

Umělecký šéf MdZ Patrik Lančarič

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Po prázdninách, které byly pro zlínské divadelníky letos kvůli Covidu-19 poloviční, nastoupili herci Městského divadla Zlín už do práce. S režisérkou Hanou Mikoláškovou pokračují v přerušeném zkoušení komedie Poprask na laguně, která dostala nový termín premiéry –
5. září, a začali oprašovat inscenace, na které zve Městské divadlo Zlín celý srpen na svou novou letní open-air scénu na nádvoří za divadlem. Diváci se mohou těšit na muzikál Noc na Karlštejně a na komedie Testosteron, Sluha dvou pánů a Motýli jsou volní. Otevřená je i pokladna divadla. V prodeji už jsou netradičně lístky až do Silvestra, nejen na měsíc dopředu, jak byli diváci zvyklí.

 • Zvládne Městské divadlo Zlín dohnat resty způsobené koronapandemií? Jaké změny diváky čekají?
  Vše prozradil v rozhovoru umělecký šéf divadla Patrik Lančarič. Za normálních okolností by právě začínaly dvouměsíční divadelní prázdniny. Bude to letos jinak?
  Letos je a bude všechno tak trochu “jinak". Herci (a nejenom oni) nastupují už 3. srpna do práce, abychom mohli pokračovat v hraní pod širým nebem, ale hlavně abychom mohli už 5. září uvést odloženou premiéru hudební komedie Poprask na laguně v režii Hanky Mikoláškové.
 • Pro letní scénu jste po jedenácti letech od premiéry oprášili komedii Sluha dvou pánů. Proč právě tuto hru?
  Hledali jsme titul, o který bude divácký zájem, a přitom bude jeho příprava časově a finančně co nejméně náročná. Volba byla jasná. Co lepšího lze vymyslet, než tuhle skvělou lidovou komedii, která je ze své podstaty stvořena na to, aby se hrála venku? S návratem Sluhy na nás dolehla i jistá nostalgie a dojetí. Herci jako by obuli dobře rozšlapané boty a teď se už všichni velmi těšíme na reakce publika.
 • V červnu divadlo dalo prostor na letní scéně i hostům – jak bude vypadat program v srpnu?
  Prioritou jsou samozřejmě naše vlastní představení, protože naším prvořadým úkolem je obnovit náš vztah s divákem, tomu musí být vše podřízeno. Oproti červnu se tak diváci mohou těšit na velmi oblíbený muzikál Noc na Karlštejně. A samozřejmě i na další hry – Saturnina, Testosteron, Motýli jsou volní a Sluhu dvou pánů – který byl v červnu vyprodán neuvěřitelně rychle.
 • Zvládnete dohnat „resty“ vůči předplatitelům? Odehrajete pro ně všechna slíbená představení? Kde mohou diváci najít praktické informace?
  Samozřejmě – naší prioritou je splnit si závazky vůči našim předplatitelům. Všichni dostali dopis s informacemi a vše je také dostupné na našem webu. Resty zvládneme vyrovnat v průběhu září až prosince, byť za cenu několika kompromisů. Věřím, že pochopitelných.
 • Že Covid19 poznamenal končící sezónu je jasné. Poznamená ale nějak i tu další?
  Nepochybně. Udělali jsme zásadní manažerské rozhodnutí a přecházíme ze sezónního na roční předplatné. Došlo i na změny v dramaturgickém plánu, který bude divácky velmi vstřícný. Na začátek září chystáme i jedno překvapení mimo dramaturgický plán. Bude to půvabná bulvární komedie Poslední ze žhavých milenců. Marta Bačíková a Pavel Vacek jsou excelentní herci a myslím, že se na jejich jiskření můžete těšit.
 • Komedie a muzikály – je to cesta, jak po nuceném výpadku vyléčit rozpočet divadla? Čeká nás teď pauza, pokud jde o vážnější tituly a novinky?
  Zcela logicky jsme začali s hraním venku a dovnitř divadla se vrátíme s divácky atraktivními tituly. Ale byla by chyba ztratit dlouho budovanou vlastní tvář. Rezignovat na náročnější dramaturgii rozhodně neplánujeme a byla by to i chyba. Novinky na repertoáru zcela jistě budou, už proto, že diváky by ani nebavilo vidět potřetí Romea a Julii. Jsme tady pro lidi a tím se řídíme i nadále.

  www.divadlozlin.cz.

  10.8.2020 09:08:51 Redakce | rubrika - Rozhovory
 • Časopis 39 - rubriky

  Archiv čísel

  reklama

  Majitelé klíčů (NdB)

  Časopis 39 - sekce

  HUDBA

  Hudební ceny Vinyla oslaví deset let

  Martin Kyšperský

  Do desátého ročníku vstupují hudební ceny Vinyla, jejichž organizátoři chystají devět koncertních večerů. Něko celý článek

  další články...

  OPERA/ TANEC

  Tančíme a Josephine Bakerová

  osephine Bakerová

  Tančíme: Všichni na scénu (4/6)
  Skupinový tanec může být součástí baletního představení, doprovázet popový celý článek

  další články...

  LITERATURA/UMĚNÍ

  Potěšení i bolest – věda lásky

  Potěšení i bolest – věda lásky
  Co je láska? Co způsobuje v našem srdci a v našem mozku? A jak to uděl celý článek

  další články...