zvláštní poděkování
Volný.cz

Dramox první divadelní streamovací služba

Dramox

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Nemuset řešit, jestli je kultura příliš daleko. Nebo si v klidu a kdykoliv pustit inscenaci - novinku i klasiku, která se pár let nehraje. To vše od nabízí první česká streamovací di-vadelní platforma Dramox. Jejím cílem je dlouhodobě podporovat divadelní tvorbu a rozšířit komunitu lidí, která divadlem žije. Zakladateli Dramoxu jsou Martin Zavadil, Radim Horák a Martin Hájek - internetový podnika-tel.

V největší knihovně divadelních záznamů bude možné zhlédnout představení například Dej-vického divadla, Klicperova divadla, Divadla J. K. Tyla nebo Divadla Husa na provázku a mnoha dalších z celého Česka. Chybět nebudou ani experimentální kousky, diváci se také můžou dostat k představení, které je běžně zcela vyprodané. „Chceme dostat divadlo blíž lidem a umožnit jim trávit s ním víc času, než mohli doposud,” vysvětluje jeden ze zakla-datelů služby Martin Zavadil. „Věřím tomu, že Dramox přitáhne víc lidí k divadlu. Stejně jako předtím přitáhly obdobné služby víc lidí k filmům nebo poslechu hudby,” dodá-vá.
Podle Martina Hájka má každé živé představení jen omezené publikum, které může oslovit. Dramox jej ale rozšiřuje o potenciálně všechny diváky v celém Česku. „Vznik plat-formy jsem inicioval s cílem umocnit kulturní zásah divadla a pomoci mu zaujmout větší roli ve volném čase jeho příznivců. Nad projektem typu Dramox jsem přemýšlel několik měsíců a říkal jsem si, proč u nás něco takového neexistuje. Že služba, která nabídne představení online, chy-bí, jsem ještě více vnímal v době prvního lockdownu. A proto jsem kontaktoval Martina Zava-dila s nabídkou, zda by měl chuť Dramox rozjet. Ten souhlasil, přibral do týmu Radima Horá-ka a po 5 měsících je Dramox na světě,” přibližuje začátky služby Há-jek.

Většina předplatného Dramoxu půjde zpátky divadlům, spoluzakladatel Ra-dim Horák tento krok vidí jako zásadní v celém projektu: „Podpoříme tak tvůrce, herce a divadla v jejich fungování zejména v době, která kultuře zrovna nepřeje. Tvůrcům se navíc rozšíří publikum, které jejich tvorbu zažije. Dramox může fungovat jako taková ochutnávka a na další představení už se vydáte přímo do hlediště, až to bude možné.” Služba navíc po-může divadlům se stažením jakýchkoliv nelegálních kopií záznamů jejich představe-ní.
Dramox je první česká služba, která poskytuje sledování záznamů divadelních před-stavení online. Aktuálně spolupracuje se 30 divadly z celé České republiky. Služba funguje na principu předplatného ve dvou variantách. Měsíčně stojí 299 Kč, v případě ročního předplat-ného 2 990 Kč. Většinu těchto částek předá Dramox divadlům, tvůrcům a hercům. Přes Dra-mox lze také divadla podpořit nad rámec standardního předplatného. V takovém případě předá portál celou věnovanou částku.

Vyzkoušet můžete zdarma na www.dramox.cz

26.10.2020 16:10:13 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 31 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hudební rozhledy

Časopis 31 - sekce

HUDBA

Hudební komedie Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000
Hvězdně obsazená hudební komedie, která vás nenechá chladnými. Americký film (1998). Hr celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Karel Husa pohledem Olgy Sommerové

Karel Husa pohledem Olgy Sommerové

Karel Husa pohledem Olgy Sommerové
Portrét světoznámého skladatele, dirigenta a pedagoga, nositele Pulitzer celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 32. týden

Martin Růžek (Soud pana Havleny)

Zvony pana Hejhuly
Existovaly nebo ne? Televizní zpracování stejnojmenné povídky J. Haška (1969). Hrají: V. celý článek

další články...