zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Lukáš Kováčik - Fontána ohně

Lukáš Kováčik - Fontána ohně

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Symbol zániku i nového začátku. Fascinující a děsivý živel ohně, bez tvaru a kontur a přitom tak prudký ve své síle i rozsahu. V posledních letech jsme byli vzdálenými svědky neuvěřitelných událostí spalování naší planety. Vzpomeňme si na plameny sežehnutou Austrálii, sibiřské požáry či ničivá magmatická řečiště na nedávno zasažené Sicílii.

Oheň je poslední ze čtyř živlů, na které se Galerie Mimochodem na Praze 2 během roku 2022 zaměří. Na výstavě Fontána ohně jej představí vizuální umělec Lukáš Kováčik prostřednictvím velkoformátové koláže vycházející ze zemských struktur, struktur nerostů, plodů sopečné činnosti, tání permafrostu či pohybu tektonických desek. Přiblíží tak jinak skrytou vizuální bohatost a přitažlivost tohoto živlu. Vzniklé struktury jsou přímo či velmi úzce spjaté s vydáváním horké energie vytvářející impozantní rytmické obrazy plné praskání, destrukce i vzniku něčeho nového, vzešlého z dříve probíhající přírodní katastrofy.
Výstava vznikla s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, Domova sociálních služeb Vlašská, Sprinter studia v Praze a ArtMap.

10.1.2022 17:01:40 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Předplatné 2022/2023

Články v rubrice - Výstavy

Badiucaa a umění protestu v DOXu

Badiuciao – Made In China

V DOXu začíná výstava čínského umělce a aktivisty Badiucaa, který se uměleckými prostředky kriticky vyjadřuje ...celý článekČasopis 20 - sekce

OPERA/ TANEC

Ostrava bude v červnu patřit současné opeře

Festival NODO

Šestý ročník festivalu současné opery NODO nabídne od 25. do 30. června v Ostravě jedinečný pohled na aktuální celý článek

další články...