zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Muzikál Do nebes! získal Cenu Jana Kašpara

P. Janečková, L. Špiner aj. Pithartová při děkovné řeči

autor: Petr Šedivý  

zvětšit obrázek

V pondělí 20. listopadu se ve společenském sále Gočárovy galerie v Automatických mlýnech konal galavečer Zakladatelé dopravy v českých zemích, který byl vyvrcholením Dopravního festivalu 2023. Součástí slavnostního aktu, který pořádá nezisková organizace Společnost Jana Kašpara, bylo udílení Cen Jana Kašpara, Cen Jana Pernera a také Cen Josefa Ressela. Laureáty těchto ocenění, nesoucích jména po významných průkopnících aviatiky i železniční a vodní dopravy, se stávají lidé, kteří přispěli k rozvoji dopravy nebo napomáhají projektům udržujícím odkaz zakladatelů dopravy.

Jednu z letošních Cen Jana Kašpara obdrželo i Východočeské divadlo Pardubice za inscenaci Ondřeje Brouska a Radka Balaše Do nebes! přibližující šťastnou část života prvního českého letce Jana Kašpara. Cenu za inscenační tým aviatického muzikálu převzali Petra Janečková ztvárňující ve hře matku Jana Kašpara, Ladislav Špiner, jenž hraje barona Artura Krause, a dramaturgyně Jana Pithartová.
Pardubický Dopravní festival je unikátním celoročním projektem, který propojuje nejen dopravní akce a aktivity v regionu Pardubického kraje i v zahraničí, ale také přispívá rozvoji cestovního ruchu.

21.11.2023 16:11:43 Redakce | rubrika - Muzikály

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bílá voda (MdB)

Časopis 09 - sekce

OPERA/ TANEC

3 x klasické tipy

Emoce v umění: Žárlivost

Emoce v umění: Žárlivost (8/24)
Katalánský všeuměl a spisovatel Ramón Gener se bude zabývat zhoubnou žárliv celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Elijah Wood vyráží na Ukrajinu

Elijah Wood (Naprosto osvětleno)

Naprosto osvětleno
Podivínský sběratel (Elijah Wood) vyráží na Ukrajinu po stopách svých židovských předků. celý článek

další články...