zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Zemřela Tina Turner

Tina Turner

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Ve věku 83 let včera zemřela legendární zpěvačka Tina Turner. Podlehla po dlouhé nemoci ve svém domě v Kusnachtu u Curychu ve Švýcarsku. Rocková královna prodala víc jak 200 milionů desek. Získala 12 cen Grammy, kde vstoupila do rokenrolové Síně slávy. Tina Turner, vlastním jménem Anna Mae Bullock, byla jednou z největších hvězd 80. a 90. let. Hudbu milovala od dětství, kdy v kostelním sboru zpívala gospely. Vstup na profesionální hudební dráhu ovlivnil její manžel Ike Turner. Bohužel svým násilnickým chováním komplikoval značně Tině život, proto se rozhodla manželství s Ikem ukončit a prosadit se sama.

Její sólová kariéra začala v roce 1983 s písní Let's Stay Together. O rok později vyšlo celosvětově bombastické album Private Dancer. S hity What's Love Got To Do With It, Private Dancer a Better Good To Me okupovalo první příčky hitparád či prodeje desek. Tina Turner tehdy změnila image a stylově se posunula od soulu a blues k popu. Stala se jednou z nejžádanějších interpretek, její koncerty přitahovaly tisíce fanoušků. Zapsala se odvážnými kostýmy a energickým vystupováním s velkou show plnou efektů, pyrotechniky. Vždy roztančila své fanoušky po celém světě ( Tina excelovala, klobouk dolů....).

Zahrála i v několika filmech, například Mad Max Beyond Thunderdome z roku 1985, ve kterém zazněl hit We Don't Need Another Hero či nazpívala titulní píseň k bondovce Golden Eye. Vydala deset studiových alb, poslední, Twenty Four Seven, vyšlo v roce 1999. Jejím jednoznačně největším hitem byla písnička The Best či Typical Male, na svém kontě má úspěšný nezapomenutelný duet s Erosem Ramazzottim Cose Della Vita.
Interpretka, která později nosila přezdívku rocková babička nebo královna rokenrolu se roku 2013 provdala za svého dlouholetého přítele, o 16 let mladšího německého hudebního producenta Erwina Bacha, a přijala švýcarské občanství. Vydala čtyři biografie, bylo o ní natočeno několik dokumentů i film a na motivy jejího života vznikl v roce 2018 muzikál.

25.5.2023 11:05:12 DePe | rubrika - Zprávy

Časopis 22 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Za poklady Broumovska

Časopis 22 - sekce

DIVADLO

LSS 2023 zahájí komedie Jak se vám líbí

J. Nvota, V. Matějovský, L. Štěpánková na TK LSS 2023

Očekávaný festival Letní shakespearovské slavnosti slibuje divákům už tradičně jedinečné zážitky plné emocí, h celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Penélope Cruzová v hlavní roli dramatu o milující matce

Penélope Cruzová (Ma ma)

Ma ma
Penélope Cruzová v hlavní roli španělského emotivního dramatu o milující matce, která svádí náročný b celý článek

další články...