Janáček Brno přesouvá do roku 2021 koncerty

autor: archiv divadla
zvětšit obrázekLetošní ročník prestižního operního a hudebního festivalu
Janáček Brno se musel přizpůsobit aktuální komplikované situaci v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Festival přesto proběhl s velkým úspěchem od 28. září do 16. října v Brně, když se podařilo udělat maximum pro zachování jeho programu. „Divácká návštěvnost letošního festivalu přesahující 65 % je za stávajících podmínek velkým úspěchem,“ doplnil Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno.
V rámci festivalu Janáček Brno se v roce 2020 podařilo odehrát 18 akcí pro diváky v sálech. Důležitou součástí letošního festivalu se staly rovněž živé přenosy, celkem měli diváci možnost zhlédnout v přímém přenosu čtyři festivalové koncerty. Live streamy festivalu sledovali lidé z Austrálie, Belgie, Kanady, Dánska, Francie, Německa, Mexika, Itálie, Maďarska, Japonska, Nizozemí, Ruska, Jižní Korey, Španělska, Švýcarska, Velké Británie, USA, Polska a dalších zemí.
Národní divadlo Brno se rozhodlo nerušit ani další akce, které se na základě aktuálních opatření nemohly letos konat. Koncerty se tak přesouvají do příštího roku. Jelikož festival Janáček Brno je bienále, nabízí se k tomu ideální příležitost.
„Koncerty tak zároveň budou pozvánkou na festival Janáček Brno 2022, který se odehraje v termínu 2. 11. – 19. 11. 2022 a jehož předprodej zahájíme 30. 11. 2021.“ (Jiří Heřman, umělecký šéf Janáčkovy opery NdB)
Seznam produkcí festivalu Janáček Brno přesunutých do roku 2021:
27. 5. 2021, 19 hodin – Kostelní písně ze Znorov – folklorní koncert, Červený kostel
29. 5. 2021, 19 hodin – Dětský sbor Brno, Divadlo Reduta
13. 11. 2021, 19 hodin – Recitál Tomáše Krále a Matana Porata ve vile Tugendhat
20. 11. 2021, 19 hodin – Koncert Pražského filharmonického sboru, Besední dům
30. 11. 2021, 19 hodin – Recitál Pavola Breslika a Róberta Pechance, Divadlo Reduta
Řecké pašije, Janáčkova opera NdB – aktuálně hledáme termín realizace produkce v Janáčkově divadle, informaci zveřejníme na webových stránkách festivalu Osud, Janáčkova opera NdB – aktuálně hledají termín realizace produkce a přenosu pro OperaVision v Janáčkově divadle, informaci zveřejní na webových stránkách festivalu www.janacek-brno.cz.
Informace ohledně vracení nebo výměny vstupenek na festival Janáček Brno:
Pokud Vám nový termín vyhovuje, původní vstupenka zůstává automaticky v platnosti na představení v novém termínu. Není potřeba si vyzvedávat novou.
Pokud byste chtěli vstupenku vrátit, můžete tak učinit do 30. 12. 2020 e-mailem storno@ndbrno.cz a požádat o vrácení peněz.
TIP!
Časopis 29 - rubriky
Články v rubrice - Festivaly
Festival Krumlov 2025 přinese nečekaná spojení

Letní krajina Jihočeského kraje se od 11. července do 2. srpna rozezní hudbou a promění v jeviště plné emocí, ...celý článek
Časopis 29 - sekce
DIVADLO
Divadlo Continuo oživí park u Velkého jezu

Divadlo Continuo oživí spolu s dvacítkou pozvaných umělců park u Velkého jezu v Českých Budějovicích. Od 13. d celý článek
HUDBA
Muzikálové léto - Funny Lady

Funny Lady
Barbra Streisandová na novém pódiu a v nové náruči. Volné pokračování muzikálu Funny Girl. Ameri celý článek
LITERATURA/UMĚNÍ
Filmová série „28“: když se B-film stane artovým manifestem

Do kin v červenci 2025 vstoupil film 28 YEARS LATER. K režii se po dvaceti třech letech vrátil Danny Boyle. Z celý článek