zvláštní poděkování
Volný.cz

Pražské jaro prodlužuje uzávěrku přihlášek

Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Pořadatelé Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro se vzhledem k přetrvávajícím omezením v souvislosti s celosvětovou pandemií koronaviru rozhodli opětovně prodloužit uzávěrku přihlášek. Ta je nově stanovena na pátek 26. února 2021. „Doufáme, že v této době bude již situace pro studenty po celém světě jasnější nejen kvůli uzavřeným nahrávacím studiím při školách, ale také kvůli plánování mezinárodní dopravy a ubytování v Praze,“ uvedl tajemník soutěže Michal Vencl.

Již 72. ročník mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro se uskuteční od 6. do 15. května 2021 v oborech klavír a smyčcové kvarteto. Do porot zasednou renomovaní umělci. Předsedou klavírní poroty bude americký virtuóz Garrick Ohlsson, který v porotě zasedne spolu s Ianem Fountainem (Velká Británie), Ivem Kahánkem (Česká republika), Martinem Kasíkem (Česká republika), Kevinem Kennerem (USA), Olgou Kern (Rusko/USA) a Gabrielem Leporattim (Itálie). Kvartetní porotě bude předsedat Michal Kaňka, člen Pražákova kvarteta a pedagog pražské HAMU. Dalšími členy této poroty budou Jonathan Brown (USA), Leoš Čepický (Česká republika), Zoltán Gál (Maďarsko), Yovan Markovitch (Francie), Alexander Pavlovsky (Izrael), Peter Schuhmayer (Rakousko).

Součástí soutěže budou také masterclass Alexandra Pavlovského (14. května) a Garricka Ohlssona (17. května), které jsou určeny širokému publiku. Zájemci o aktivní účast z řad studentů uměleckých škol se mohou přihlásit na e-mailové adrese masterclass@festival.cz do 31. března 2021.
Povinné skladby, které zazní během druhých kol soutěže, napsali
Jana Vöröšová a Slavomír Hořínka.

25.1.2021 11:01:57 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Časopis 08 - sekce

HUDBA

Lenka Nová: Pro Boha nám

Lenka Nová

Zpěvačka Lenka Nová přichází s již třetím videoklipem ke svému posledního úspěšnému albu Dopisy. Natočila ho s celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Šeptej příběh netradičního milostného trojúhelníku

Šeptej

Šeptej
Na křídlech adrenalinu, lásky a fantazie. Český film (1996). Hrají: T. Vilhelmová, J. Muchow, M. Myš celý článek

další články...