zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Proběhla Noc literatury v Mladé Boleslavi

Noc literatury v Mladé Boleslavi (Foto: Kateřina Suchanová)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Ve středu 21. září se v Mladé Boleslavi uskutečnil pátý ročník literárního happeningu Noc literatury. Do Boleslavi se tato celorepubliková akce (letos proběhl již 16. ročník), vrátila po dvouleté „covidové“ pauze a podle statistik letošního počtu návštěvníků se podařilo tradici opět úspěšně obnovit. Na letošních šesti stanovištích se o příchozí milovníky literatury starali stejně jako v minulých letech dobrovolníci z řad studentů Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, kterým náleží velké poděkování.

Hlavním organizátorem bylo opět Městské divadlo Mladá Boleslav a právě na zdejší malé scéně četl tematickou ukázku z díla maďarského spisovatele Gyorgy Spiró s názvem Diavolina herec Roman Teprt. V knihovně, kde bylo již tradičně možné si vybrané tituly z Noci literatury zakoupit, nahradil avizovaného Daniela Rouse herec Radúz Mácha, který četl ukázku z díla rakouské spisovatelky Moniky Helferové s názvem Pakáž. Ukázku švédské autorky Ellin Cullhedové s názvem Euforie, představila v Un caffé bistru herečka Miriam Chytilová. Další literární zastávku nabídla kavárna V břiše velryby, ve které se divákům představila nejnovější posila mladoboleslavského souboru, herečka Magdalena Jirounková s ukázkou z Neviditelné superhrdinky španělské autorky Rosy Ribas. V kavárně …škoda nezajít prezentovala dílo dánské autorky Annette Bjergfeldtové s názvem Kodaňská píseň písní herečka a dabérka Stanislava Jachnická. Posledním stanoviště na trase pak patřilo moderátoru a herci Luboši Dvořákovi, který v muzeu Mladoboleslavska představil ukázku z pera irského autora Martina Ó Caidhana s názvem Klíč.

Projekt organizovala na celorepublikové úrovni Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. To nejzajímavější ze současné literatury vybrala pro mladoboleslavskou sekci jedna z hlavních organizátorek akce Denisa Kábrtová.
Záštitu programu poskytl náměstek primátora statutárního města Mladá Boleslav, Mgr. Daniel Marek.

24.9.2022 11:09:27 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Okupace (DBz)

Články v rubrice - Zprávy

Cena vizuálního umění putuje do Alšovy jihočeské galerie

Cena ČAVU 2022

V pondělí 31. října se v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze konalo předávání již 2. ročníku Cen České akademie ...celý článekČasopis 48 - sekce

DIVADLO

Deník zloděje se dočká derniéry

Miloslav König  (Deník zloděje)

Divadelní společnost Masopust ohlašuje první derniéru sezóny. Ke svému poslednímu uvedení spěje Deník zloděje. celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 48. týden

Jan Spálený

13. komnata Vojty Nedvěda
Po smrti svého otce, zpěváka Františka Nedvěda, se musel nejmladší z hudebního ro celý článek

další články...