zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Kaiser a Lábus podruhé

Kaiser a Lábus v pořadu Možná přijde i kouzelník

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Luděk Sobota pokračuje v mapování umělecké dráhy legendární dvojice komiků, kteří se zapsali do zlatého fondu České televize (2012). Režie J. Wehrenberg.
Luděk Sobota nabízí ohlédnutí „zpátky„ do historie, na nezapomenutelné scénky celé řady dvojic komiků, které obohatily televizní zábavu jak v Československé, tak později v České televizi.

O pět let starší Jiří Lábus byl po absolutoriu DAMU přijat do tehdy liberecké Ypsilonky, zatímco Oldřich Kaiser v té době na divadelní fakultu teprve nastoupil. Po jejím ukončení účinkoval v divadle na Vinohradech a v letech 1985–1992 působil v pražském Studiu Ypsilon, kde spolu s Jiřím Lábusem, který je Ypsilonce věrný dosud, vytvořili nezapomenutelnou komickou dvojici.
Oba pánové mají za sebou nekonečnou řadu divadelních, filmových, televizních a rozhlasových rolí. Například za roli Bonneaua v Lasicově inscenaci Hlava medúzy (1996) získal Jiří Lábus prestižní cenu Thálie. Za zmínku rozhodně také stojí jeho role Rumburaka, kterou pro něj napsala dvojice M. Macourek - V. Vorlíček, a jejímž jménem jej lidé často oslovují na ulici dodnes. V kafkovském filmu V. Michálka Amerika ztvárnil vážnou dramatickou postavu, za kterou získal Českého lva. Málokdo si bez něj dovede představit dabing Marge z animovaného seriálu Simpsonovi, či velmi poslouchaný rozhlasový seriál o rodině Tlučhořových, kde s Oldřichem Kaiserem na místě improvizovali děj a mistrně namlouvali všechny figury.
Oldřich Kaiser - jeden z nejvýraznějších talentů své generace, se po své nejprogresivnější éře v Ypsilonce stal v roce 1993 členem souboru Národního divadla v Praze, kde ztvárnil řadu významných rolí.
Před kamerou debutoval v Kachyňově poetickém snímku Láska (1973). Do konce 80. let natočil více než tucet filmů, například: Zrcadlo pro Kristýnu a Plavení hříbat z r. 1975, Šestapadesát neomluvených hodin, Podivný výlet a Stín létajícího ptáčka z r. 1977, Setkání v červenci (1978), Revue na zakázku (1982), Komediant (1984), Já nejsem já (1985), Velká filmová loupež (1986) a jiné. V devadesátých letech hrál italského mafiána v Troškově komedii Slunce, seno, erotika, nebo ztělesnil ďábelského Delmarche v Michálkově filmu Amerika.
Velkou popularitu mu přinesla televize, kde se objevil v seriálu Dynastie Nováků a několika televizních filmech. V televizi se etabloval jako vynikající komik, vystupující ve dvojici právě s Jiřím Lábusem například v zábavné sérii Možná přijde i kouzelník, Zeměkoule a další. Tato fenomenální dvojice obohatila televizní zábavu nezapomenutelným způsobem. Vysílání: 28.6., 22.10 hod., ČT1.

24.6.2013 01:06:59 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 18 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Z éteru

Divadelní tipy 18. týden

Spálená 16 (Studio Ypsilon)

Jári
Policejní rada Vacátko z legendárního seriálu Hříšní lidé Města pražského, herec Jaroslav Marvan, od j ...celý článek


Bouře hra Williama Shakespeara

Bouře

Bouře
Ctnost a šlechetnost je víc než msta. Britská filmová adaptace divadelní hry Williama Shakespeara (19 ...celý článek



Časopis 18 - sekce

HUDBA

Naďa - vzpomínkový koncert

Jana Fabiánová (Zdroj: Ságl Production)

Desítky umělců – zpěváků, hudebníků a herců – spolu s mnoha přáteli se sešli v pražské Lucerně, ab celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Svatá Zdislava a Cesty víry

Světci a svědci: Svatá Zdislava

Znovuotevření baziliky sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí
Přímý přenos slavnostní mše, kt celý článek

další články...