zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební tipy 5. týden

Paul McCartney: Kisses On The Bottom

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Thelonious Monk II
Geniální zakladatel moderního jazzu. Záznam francouzského koncertu z roku 1966. Na klavír hrával s nataženými prsty a přitom dětsky kreativně skotačil. Zároveň vycházel ze stride piána, blues; výsledek byl bebopově strhující a neobyčejně prostý, čistý. Prokazují to jeho skladby Epistrophy, Evidence, ´Round Midnight nebo evergreen I´m Getting Sentimental Over You (George Bassman, Ned Washington).
Vysílání: 30.1., 00.15 hod., ČT art
Opakování: 31.1., ČT art

Paul McCartney: Kisses On The Bottom
Evergreeny swingu! Doprovázejí: Diana Krall Band, Eric Clapton, Stevie Wonder, Joe Welsh... Záznam zákulisní nahrávky, kterou si Paul McCartney podle vlastních slov nadělil ke svým sedmdesátinám. Natočeno v legendárních Capitol Studios v New Yorku, Los Angeles a Londýně; produkci měl na starosti cenami Grammy ověnčený Tommy LiPuma. Pozorný divák se zde dozví o písničkách, které si McCartney vybral na titulní album Kisses On The Bottom (Pusinky na zadek). Nahlédne také do zákulisí přípravy tohoto projektu. Zajímavé je na něm to, že McCartneyho nedoprovází jeho dvorní spoluhráči, ale jazzová skupina Diany Krall, která songy také aranžovala. Tato kanadská pianistka a zpěvačka osmkrát nominovaná na cenu Grammy (dvakrát ji dokonce získala!) si zde nezazpívala. Mezi hosty najdeme také Erica Claptona a Stevie Wondera.
Vysílání: 01.2., 20.20 hod., ČT art
Opakování: 02.2., ČT art

Brian Johnson: Rock na cestě (4/6)
Zpěvák australské kapely AC/DC osobitým způsobem zpovídá své kolegy z rockové branže. S Nickem Mansonem probere nejen legendu jménem Pink Floyd, ale i jeho zálibu v automobilových veteránech. Britský dokumentární cyklus (Premiéra). Frontman AC/DC Brian Johnson se vydává na tajuplné místo v Cotswolds, kde bubeník Pink Floyd Nick Mason pečuje o svou sbírku automobilových veteránů. Hlavním námětem konverzace je revoluční pojetí rockového divadelního spektáklu, při němž Pink Floyd používali světelné efekty, lasery, nafukovací propriety v netradičních a neobvyklých prostředích. Nick vzpomíná také na začátky Pink Floyd a na éru Syda Barretta, popisuje technologická kouzla na pódiu během přelomové show The Wall a připomene i turné, které vyústilo v odchod Rogera Waterse.
Vysílání: 01.2., 21.40 hod., ČT art
Opakování: 02.2., ČT art., 04.2., ČT art

21.1.2019 12:01:44 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bastard (Městské divadlo Brno)

Články v rubrice - Z éteru

Hudební tipy 21. týden

Barry White

Let The Music Play, příběh Barryho Whitea
Komplikovaný životní příběh amerického skladatele a zpěváka s nez ...celý článek



Časopis 21 - sekce

DIVADLO

Michael Sheen v pyžamu v jubilejní hře NT Live

Michael Sheen (Nye)

Michael Sheen je znám především z rolí Tonyho Blaira ve filmu Královna či anděla v seriálu Dobrá znamení, sám celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Portrét Milada Šubrtová

Milada Šubrtová

Medailon národní umělkyně Milady Šubrtové
Portrét jedné z nejvýznamnějších sopranistek české poválečné oper celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Al Pacino ve své jediné oscarové roli

Vůně ženy

Vůně ženy
Poslední pánská jízda ve víru tanga, kvalitního jídla, pití a krásných žen. Al Pacino ve své jedi celý článek

další články...