zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Zrní natočili svůj nejintimnější klip

Z klipu Satelity

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Svůj nejintimnější klip za více než dvacetiletou kariéru zveřejnila kapela Zrní. Její frontman Honza Unger s manželkou Bárou a oběma syny ho natáčeli u sebe doma, na zahradě a při pikniku na kopci za vesnicí. Křehké homevideo ke skladbě Satelity volně navazuje na klip k písničce Ať, které spolu dvojice připravila před pěti lety. Sestříhala ho spolupracovnice kapely Natálie Kratochvílová.

Honza a Bára Ungerovi spolu už osm let žijí na vesnici mezi Poličkou a Litomyšlí ve starém stavení se zahradou. Bára je muzikantka, polovina dua Dva, ale taky výtvarnice, která tvoří pod značkou Mœtïvï. Nový klip Satelity manželé naplnili obrazy radostného tance, něhy a rodinného štěstí. Všichni aktéři ve videu jsou odzbrojujícím způsobem osobní. Pojetím i díky střihu je klip možné vnímat jako protiklad pře produkovaných klipů. V hlavní roli je láska a bezprostřednost, kterou fanoušci znají i z koncertů Zrní. „Za nás tvorba musí bejt spojená s radostí a zábavou a dít se jen tak mimochodem. A tak jsme v jeden krásnej podzimní den vzali koš s jídlem a dekou, vyrazili na kopec za vesnici a tam jsme si udělali rodinný piknik, u kterého jsme točili náš tanec. U Ať jsme pekli ryby, tentokrát byl chleba s pomazánkou, čaj a sušenky,“ říká Honza Unger.

Satelity jsou poslední písničkou, kterou Zrní na aktuální desku Široko daleko nahrávali. Co bych asi chtěl, aby bylo tím úplně posledním okamžikem? Napsal jsem tu písničku pro svou ženu, Báru. Klukům jsem poslal demáč, Hudebnic k tomu vymyslel takový trochu reichovskej kvartet a shodli jsme se, že k tomu nic dalšího přidávat nebudeme. Ať to zůstane křehký,“ dodává ke vzniku skladby Unger. Nahrávání zpěvu k Satelitům pro něj bylo silným zážitkem. „Nikdy jsem se ještě do ničeho tak nepoložil. Úplně jsem zapomněl, kde stojím a co dělám a jenom jsem řikal ten text,“ uzavírá.
Na sedmé řadové desce Široko daleko, kterou v pražském Lucerna Music Baru nedávno pokřtil kaplan věznice v Plzni na Borech Blažej Pelán, se Zrní vrátili ke svým zdravým kořenům. Po písničkách Dráha a Mí zlatí roboti jsou Satelity třetí skladbou z alba, která se dočkala klipu.

Aktuální koncerty Široko daleko tour

24. 11. Třebíč
01. 12. Cheb – Galerie G4
09. 12. Kladno – Black Road Cafe
15. 12. Valašské Meziříčí – M klub
22. 12. Hradec Králové – AC klub

22.11.2023 16:11:44 DePe | rubrika - Novinky...

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nejbližší (Činoherní klub)

Časopis 09 - sekce

OPERA/ TANEC

Juniorský balet již počtvrté v Redutě

Juniorský soubor Baletu NdB

Juniorský soubor Baletu NdB představí svůj čtvrtý premiérový počin, tentokrát za účasti mezinárodních choreogr celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 8. týden

Křesťanský magazín

Křesťanský magazín
Zajímavosti ze života víry. Uvádí J. Vávra. I v úvodu roku se ve světě církví a nábožens celý článek

další články...