zvláštní poděkování
Volný.cz

Víra tipy 43. týden

Cesty víry

autor: The Metropolitan Opera  

zvětšit obrázek

Modlitba za domov 2021
Přímý přenos ekumenické slavnosti z kostela Krista Spasitele v Praze–Barrandově. Hudebními hosty budou Igor Orozovič a Vladimír Javorský, pořadem provází Lucie Výborná a Jaroslav Pechar. Režie J. Rásocha. Součástí ekumenické slavnosti u příležitosti státního svátku bude rozhovor s lékařkami z první linie, které docházely na covidové oddělení, diskuze o životě ekumenické komunity v Praze-Barrandově nebo zamyšlení biskupa Tomáše Holuba a teologa Pavla Černého. Ústředním tématem letošní Modlitby za domov je naděje.
Vysílání: 28.10., 15.00 hod., ČT2

Křesťanský magazín
Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí A. Parma (Premiéra). V ostravském vydání Křesťanského magazínu zavítáme do Frýdku-Místku, kde byla ve farním kostele svatého Jana a Pavla požehnána socha Panny Marie rozvazující uzly. Do Uničova zamíříme s olomouckou arcidiecézní charitou, která přišla s nápadem pomoct potomkům volyňských Čechů s výukou českého jazyka. V seriálu o duchovních osobnostech severní Moravy a Slezska přiblížíme pátera Josefa Peče, který je typickým příkladem kněze-mučedníka totalitního Československa. Do Kopřivnice vyrazíme na pětatřicátý ročník divadelního festivalu Kopřiva, jenž už tradičně kromě sekulárních přináší také témata ryze duchovní. A na závěr navštívíme Charitu Opava, která pro hendikepované klienty sociálně terapeutické dílny Radost vymyslela a zrealizovala projekt pojízdné kavárny.
Vysílání: 31.10., 11.00 hod., ČT2
Opakování: 02.11., ČT2., 04.11., ČT2

Cesty víry: Řecko v duši
Láska k Řecku a řecká pravoslavná víra v České republice. Režie J. Fišer (Premiéra). Sofia je z třetí generace Řeků žijících v České republice, její otec se narodil během cesty z občanskou válkou sužovaného Řecka k nám. Emmanouil se k nám přistěhoval relativně nedávno, kvůli ženě, se kterou tu už zůstal. V Sofiině okolí byla víra poměrně výjimečná, přesto si k ní cestu našla. A stejně jako Emmanouil pomáhá vytvářet pravoslavnou komunitu kolem svého domova mimo Řecko. Jak těžké je udržet si v sobě Řecko v malé vnitrozemské zemi? A co vlastně dělá Řeka Řekem?
Vysílání: 31.10., 12.25 hod., ČT2
Opakování: 01.11., ČT2., 02.11., ČT2., 06.11., ČT2

18.10.2021 09:10:39 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hamlet (MdP)

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Víra tipy 49. týden

Cesty víry

Sváteční slovo husitského biskupa Juraje Dovaly
Adventní ticho (Premiéra). Proč Ježíš říká, abychom byli bd ...celý článek


Polské drama nominované na Oscara

Corpus Christi

Corpus Christi
Byla to náhoda nebo Boží vůle, vždyť si jen zkusil to kněžské roucho. Polské drama nominovan ...celý článek


Víra tipy 50. týden

V objetí dalajlamy

Cesty víry: Nová Ves Moravská
Tornádo na jižní Moravě neponičilo jen soukromý majetek, ale i místa, kde byl ...celý článekČasopis 49 - sekce

OPERA/ TANEC

Swing a balet

My tancujem swing

My tancujem swing
Ondřej Havelka jako průvodce hudební a taneční historií českého swingu od 20. let minuléh celý článek

další články...