zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Proběhla Noc literatury v Mladé Boleslavi

Noc literatury v Mladé Boleslavi (Foto: Kateřina Suchanová)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Ve středu 21. září se v Mladé Boleslavi uskutečnil pátý ročník literárního happeningu Noc literatury. Do Boleslavi se tato celorepubliková akce (letos proběhl již 16. ročník), vrátila po dvouleté „covidové“ pauze a podle statistik letošního počtu návštěvníků se podařilo tradici opět úspěšně obnovit. Na letošních šesti stanovištích se o příchozí milovníky literatury starali stejně jako v minulých letech dobrovolníci z řad studentů Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, kterým náleží velké poděkování.

Hlavním organizátorem bylo opět Městské divadlo Mladá Boleslav a právě na zdejší malé scéně četl tematickou ukázku z díla maďarského spisovatele Gyorgy Spiró s názvem Diavolina herec Roman Teprt. V knihovně, kde bylo již tradičně možné si vybrané tituly z Noci literatury zakoupit, nahradil avizovaného Daniela Rouse herec Radúz Mácha, který četl ukázku z díla rakouské spisovatelky Moniky Helferové s názvem Pakáž. Ukázku švédské autorky Ellin Cullhedové s názvem Euforie, představila v Un caffé bistru herečka Miriam Chytilová. Další literární zastávku nabídla kavárna V břiše velryby, ve které se divákům představila nejnovější posila mladoboleslavského souboru, herečka Magdalena Jirounková s ukázkou z Neviditelné superhrdinky španělské autorky Rosy Ribas. V kavárně …škoda nezajít prezentovala dílo dánské autorky Annette Bjergfeldtové s názvem Kodaňská píseň písní herečka a dabérka Stanislava Jachnická. Posledním stanoviště na trase pak patřilo moderátoru a herci Luboši Dvořákovi, který v muzeu Mladoboleslavska představil ukázku z pera irského autora Martina Ó Caidhana s názvem Klíč.

Projekt organizovala na celorepublikové úrovni Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. To nejzajímavější ze současné literatury vybrala pro mladoboleslavskou sekci jedna z hlavních organizátorek akce Denisa Kábrtová.
Záštitu programu poskytl náměstek primátora statutárního města Mladá Boleslav, Mgr. Daniel Marek.

24.9.2022 11:09:27 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Okupace (DBz)

Články v rubrice - Zprávy

Cena vizuálního umění putuje do Alšovy jihočeské galerie

Cena ČAVU 2022

V pondělí 31. října se v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze konalo předávání již 2. ročníku Cen České akademie ...celý článekČasopis 48 - sekce

HUDBA

V LMB se bude vzpomínat na Radima Hladíka

Radim Hladík

Kvůli covidu třikrát odkládaný koncert na počest Radima Hladíka se uskuteční v úterý 6. prosince 2022 v Lucern celý článek

další články...